3 tipy na okružné cyklovýlety od Dunaja pre začiatočníkov i pokročilých

Čas čítania: 3 minút

Obľúbená letná destinácia Bratislavčanov, dunajská mestská pláž Tyršák, sa nachádza na križovatke viacerých cyklociest. Vďaka svojej polohe môže poslúžiť ako ideálny stretávací a štartovací bod cyklovýletov, ako aj cieľ, v ktorom sa športovci môžu občerstviť a načerpať sily. Inšpirujte sa tipmi na výlety na dvoch kolesách, ktoré začínajú i končia na Tyršáku.

3 tipy na okružné cyklovýlety od Dunaja pre začiatočníkov i pokročilých
Zdroj: Shutterstock.com

Tyršovo nábrežie – Lužný most – Prístavný most – Tyršovo nábrežie

Dĺžka: 23 km

Tento ľahší cyklovýlet je vhodný pre začiatočníkov aj pre rodiny so staršími deťmi. Z Tyršáku sa môžete vybrať po petržalskej hrádzi smerom na východ a ďalej na juh alebo odbočiť skôr cez Prístavný most a absolvovať prvú časť výletu po ľavom brehu Dunaja. Bodom otočenia z oboch smerov je Lužný most, ktorý svoje pomenovanie dostal práve vďaka okolitým lužným lesom, ktoré počas takmer celej cyklotúry tvoria zelenú kulisu. Vďaka jazde po hrádzi nie je núdza ani o možnosti občerstvenia a celý čas vás bude sprevádzať jasné značenie trasy pre cyklistov.

Tip na občerstvenie: Občerstvenie Lido, Weranda Punk-Rock Bufet či Bufet Bosorka

3 tipy na okružné cyklovýlety od Dunaja pre začiatočníkov i pokročilých
Cyklotrasa Lužný most. Zdroj: https://www.facebook.com/ridepoints

Tyršovo nábrežie – Hainburg – Schloss Hof – Devín – Tyršovo nábrežie

Dĺžka: 56 km

Keď sa z Tyršáku vydáte opačným smerom – teda na západ, medzinárodná cyklomagistrála EuroVelo 6 vás zavedie až cez rakúske hranice. Trasa sa na chvíľu vzdiali od Dunaja, no riečna kulisa sa cyklistom ukáže opäť v známom mestečku Hainburg, ktoré Bratislavčania radi navštevujú pre bohaté možnosti trávenia voľného času. Priamo pri hrádzi sa nachádza niekoľko prevádzok s občerstvením. Cesta následne vedie cez most až k  zámku Schloss Hof a naspäť na Slovensko cez Cyklomost slobody. Smerom naspäť na Tyršák prejdú cyklisti Devínskou Novou Vsou či Devínom, ktorého návšteva takisto stojí za zastávku.

Tip na občerstvenie: Kaviarne areštaurácie v Hainburgu, Bufet U starého bicykla v Devínskej Novej Vsi

3 tipy na okružné cyklovýlety od Dunaja pre začiatočníkov i pokročilých
Cyklomost slobody. Zdroj: bratislavskykraj.sk

Tyršovo nábrežie – Hamuliakovo cez Prístavný most – kompa vo Vojke – Tyršovo nábrežie po petržalskej hrádzi

Dĺžka: 67 km

Na podobnej, avšak náročnejšej cyklotúre si opäť môžete vybrať, po ktorom brehu Dunaja sa budete vracať naspäť na Tyršák. Namiesto bodu otočenia na pomerne blízkom Lužnom moste sa môžete vydať až k maďarským hraniciam, kde medzi obcami Vojka nad Dunajom a Kyselica premáva kompa. Približne uprostred výletu si tak cyklisti môžu oddýchnuť a pokochať sa výhľadmi na Dunaj priamo z jeho hladiny. Možnosti občerstvenia sa nachádzajú najmä bližšie pri Bratislave, vo väčšej vzdialenosti treba rátať s prípadnou zachádzkou do Šamorína.

Tip na občerstvenie: Bufet Relax, Bufet Obrátka, Bazzi Bistro

3 tipy na okružné cyklovýlety od Dunaja pre začiatočníkov i pokročilých
Zdroj: Facebook skupina Cykloturistika

Sledujte náš blog, sociálne siete a newsletter pre viac noviniek.