4 reality šou na Netflixe o architektúre, dizajne a realitách

Čas čítania: 3 minút

Štúdia ukázala, že výber filmu alebo seriálu na Netflixe zaberie priemernému Američanovi 45 hodín ročne. Je to približne sedem a pol minúty rozhodovania denne. Tento drahocenný čas sa dá ušetriť výberom niektorého z  tipov na reality šou pre nadšencov architektúry, interiérového dizajnu, ale aj drámy a napätia. Čas v lockdowne je možné si krátiť aj naberaním nových inšpirácií a nápadov z luxusných amerických víl, ale aj minimalistických riešení.

Selling Sunset

Počet sérií: 3

Počet epizód: 24

Dĺžka epizódy: 34 min.

Zdroj: Netflix

Selling Sunset je jeden z najväčších minuloročných hitov na Netflixe. Šou z prostredia lukratívnych nehnuteľností a života realitných agentov v Los Angeles je plná luxusu a megalomanských víl v Hollywoode, ktoré sú známe zo života slávnych športovcov či hercov. Milovníčky módy potešia aj kreatívne a nápadité outfity hlavných protagonistiek. Okrem dych berúcich interiérov a absurdných súm, ktoré si agenti za nehnuteľnosti pýtajú, v šou nechýbajú ani dráma a intrigy. Selling Sunset je ideálny oddychový program po náročnom pracovnom dni.

Cabins in the Wild

Počet sérií: 1

Počet epizód: 4

Dĺžka epizódy: 45 min.

Zdroj: Netflix

Na úplne iný druh bohatstva sa zameriava seriál Cabins in the Wild. Britský inžinier, moderátor a enviromentalista Dick Strawbridge spolu so staviteľom Willom Hardiem uvádzajú súťaž stavebných tímov z Veľkej Británie, ktoré sa snažia zvíťaziť v  šou zameranej na spolužitie s prírodou a udržateľný spôsob života. Počas seriálu vzniká jedinečný hotel v prírode, ktorý sa skladá z ôsmich unikátne riešených chát. Každá z nich musí byť sebestačná, ekologická a navyše by mala niesť odkaz tradičnej waleskej mytológie. Šou inšpiruje každého milovníka rekreácie v lesoch a nápaditých víkendových sídiel uprostred zelene.

Instant Hotel

Počet sérií : 2

Počet epizód: 18

Dĺžka epizódy: 48 min.

Zdroj: Netflix

V tejto austrálskej reality šou si majitelia menších hotelov a ubytovacích zariadení vyskúšajú pobyt u konkurencie a navzájom hodnotia dizajn, kvalitu služieb a vybavenosť hotelov. Nádherné prírodné lokality, piesočnaté pláže a dokonalé architektonické riešenia, ktoré umocňujú pobyt v prírode na maximum, aspoň čiastočne pomôžu uspokojiť túžbu po cestovaní. Bonusom je napätie, ktoré vyvoláva súťaživosť a chuť vyhrať.

Dream Home Makover

Počet sérií: 2

Počet epizód: 12

Dĺžka epizód : 27 min.

Zdroj: Netflix

Podľa interiérových dizajnérov Shea a Syd McGeeovcov odráža interiér nehnuteľnosti osobnosť, povahu, záľuby a energiu ľudí, ktorí v ňom žijú. S vlastným interiérovým štúdiom začínali v roku 2013, dnes zamestnávajú desať dizajnérov a bytom, domom či chatám dodávajú svojimi riešeniami charakter a originalitu. Program Dream Home Makeover zobrazuje výzvy, ktorým každý deň čelia, a približuje ich kreatívny proces, ktorého výsledkom sú originálne a moderné interiéry. Inšpirujú sa najmä domáci majstri a ľudia, ktorých lockdown motivoval k skrášleniu vlastného bývania.

Bonus: The Minimalists – Less is Now

Dĺžka filmu: 53 min.

Zdroj: Netflix

Na vyváženie okázalosti a materiálnosti šou Selling Sunset priniesol Netflix nový dokumentárny film. The Minimalists – Less is Now kritizuje konzumnú spoločnosť, v ktorej ľudia bezhlavo nakupujú nepotrebné veci a zahlcujú si obydlia. Navyše svojím správaním zanechávajú uhlíkovú stopu a prispievajú k ničeniu životného prostredia. Film ukazuje cestu k oslobodeniu od všetkých zlozvykov, ktoré sú ľuďom podprahovo vnucované okolitým prostredím, a odkrýva nemateriálnu realitu, ktorá môže viesť k omnoho spokojnejšiemu a šťastnejšiemu životu.

 

Sledujte náš blog, sociálne siete a newsletter pre viac noviniek.