4 tipy na výlet na korčuliach v Bratislave a okolí

Čas čítania: 3 minút

Fanúšikovia kolieskového korčuľovania to majú väčšinou ťažšie ako cyklisti, bežci či turisti. Na korčuliach je väčšinou aj menšie prevýšenie náročnou výzvou, akýkoľvek iný terén ako rovný asfalt zvyšuje riziko zranenia a nájde sa iba málo lesných ciest vhodných pre priaznivcov tohto športu. Napriek tomu ponúka Bratislava a jej okolie pár miest, ktoré bez problémov zvládnete aj na korčuliach.

Zdroj: Shutterstock

1. Trasa JuRaVa

Združenie obcí JuRaVa spája Svätý Jur s bratislavskými mestskými časťami Rača a Vajnory. Spoločne prinášajú viacero projektov pre svojich obyvateľov, medzi tie najvýznamnejšie určite patrí rovnomenná cyklotrasa, ktorá okrem spomínaných miest prechádza aj cez Ivanku pri Dunaji. Rozdelená je na štyri úseky, z ktorých si vyberú zdatní korčuliari, aj začiatočníci či rodiny s deťmi. Zaujímavá je časť prechádzajúca okolo Šúrskeho kanálu v Svätom Juri a malebného Pustého kostolíka, ktorý na úpätí vinohradmi posiatych Malých Karpát ponúka ideálne miesto na oddych. Výlet zakončíte na námestí vo Vajnoroch s kaviarňou, zmrzlinou a detským ihriskom.

Zdroj: Jurava.sk

2. Promenáda v Hainburgu

Po otvorení hraníc a zmiernení opatrení zabraňujúcich šíreniu koronavírusu si môžu Bratislavčania užívať aj infraštruktúru v susednom Rakúsku. Hneď druhá obec po prekročení slovenských hraníc – Hainburg – ponúka výlet po nábrežnej promenáde s úchvatnými výhľadmi na Dunaj aj zaujímavými atrakciami. Blízko pri promenáde je bezplatné parkovisko a pri ňom detské ihrisko, čo z tejto destinácie robí ideálny výlet pre rodinu. Dĺžku korčuľovania si môžete prispôsobiť svojej zdatnosti, promenáda v Hainburgu má pri ceste tam aj späť približne osem kilometrov.

Zdroj: goldeneranker.au

3. Vodné dielo Čunovo

Obľúbený výletný cieľ zvládnu iba zdatnejší korčuliari s dobrou kondíciou. Cyklotrasa vhodná aj pre korčuliarov vedie z Petržalky popri Dunaji až k vodnému dielu, ktoré okrem pohľadu na impozantný areál ponúka množstvo voľnočasových aktivít aj miesta na oddych. V areáli Divoká voda môžete absolvovať niekoľko vodných atrakcií alebo relaxovať pri bazéne, občerstviť sa môžete v jednom z okolitých bufetov, a ak by ste sa necítili zopakovať si približne trinásť kilometrov aj cestou naspäť, môžete využiť mestskú hromadnú dopravu, ktorá stojí priamo v Čunove.

Zdroj: Wikimedia Commons

4. Lesopark Vrakuňa

Rozľahlý park v tejto mestskej časti ponúka dostatok asfaltových chodníčkov na objavovanie, tréning aj relaxačné jazdy. Do Vrakune vedie cyklotrasa popri Malom Dunaji, na ktorú sa dá napojiť napríklad pod Prístavným mostom alebo už v Eurovea. Vo Vrakunskom lesíku nájdete aj dostatok miesta na oddych či posedenie a nachádza sa tu rozhľadňa, na ktorú však budete potrebovať tenisky na prezutie. Okruh okolo parku má približne dva a pol kilometra, občerstviť sa môžete v neďalekých kaviarňach či na zmrzline.

Zdroj: Vrakuna.sk

Sledujte náš blog, sociálne siete a newsletter pre viac noviniek.