5 jazier v Bratislave, v ktorých sa bezpečne okúpete

Čas čítania: 3 minút

Okrem oficiálnych kúpalísk sa v Bratislave a okolí nachádza viacero prírodných jazier a vodných plôch, ktorých kvalita vody spĺňa štandardy na kúpanie. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave v lete každý týždeň kontroluje kvalitu vody v jazerách a štrkoviskách a vydáva monitoring, v ktorom zverejňuje, kde sú vyhovujúce podmienky. V týchto piatich jazerách v hlavnom meste sa toto leto nemusíte báť okúpať.

Zlaté piesky v Ružinove

Hoci tento športovo-rekreačný areál netreba obyvateľom Bratislavy predstavovať, je vhodné spomenúť, že aj toto leto boli Zlaté piesky vyhlásené za bezpečné na schladenie sa počas horúcich letných dní. Pre návštevníkov sú pripravené tobogány, požičovňa vodných plavidiel, športujúcich a najmenších čakajú rôzne ihriská. Počas otváracích hodín od 9:00 do 19:00 je k dispozícii aj vlek na vodné lyžovanie. Partie i rodiny ocenia altánky na grilovanie, na bezpečnosť dohliada komplexná vodná záchranná služba. Na Zlatých pieskoch sa ako jediných jazerách z nášho zoznamu platí vstupné, ktoré je vo výške 5 eur pre dospelú osobu a 4,50 eura pre deti od troch do osemnástich rokov.

5 jazier v Bratislave, v ktorých sa bezpečne okúpete
Zdroj: Facebook Zlaté Piesky

Kuchajda v Novom Meste

Priamo v srdci Nového Mesta sa môžu Bratislavčania ovlažiť na štrkopieskovom jazere Kuchajda. Miestni sú zvyknutí na pravidelnú organizáciu letného kina pri vode, kde je možnosť vychutnať si slovenské i zahraničné filmy. Okrem toho, že v teplých mesiacoch slúži ako rekreačný areál, Kuchajdu počas sezóny v hojnom počte využívajú aj rybári. V príjemnom prostredí je tu možnosť zahrať si rôzne plážové hry ako volejbal či tenis. Súčasťou areálu sú bufety, sprchy i sociálne zariadenia.

5 jazier v Bratislave, v ktorých sa bezpečne okúpete
Zdroj: Facebook Kuchajda

Vajnorské jazerá

Vodné plochy ľudovo nazývané aj ako „Bager“ lákajú v letných mesiacoch na krištáľovo čistú vodu, vstup je však pre absenciu záchrannej služby na vlastné riziko. Areál tvoria dve jazerá – veľké a malé, spojené sú kanálom a obklopené prírodným prostredím, ktorého súčasťou je miestna chatárska oblasť. Multifunkčná vodná plocha v lete slúži na rybárčenie či kúpanie, v prípade záujmu si rekreanti môžu zapožičať vodné bicykle.

5 jazier v Bratislave, v ktorých sa bezpečne okúpete
Zdroj: Facebook Bratislava na fotografiách

Veľký Draždiak v Petržalke

Vyhovujúca kvalita vody na kúpanie je aj v petržalskom „srdci“ vo Veľkom Draždiaku. Jazero je súčasťou prírodného biotopu a v jeho blízkosti sa nachádzajú aj obľúbené zelené lokality tejto mestskej časti Zrkadlový háj či Chorvátske rameno. Počiatky vzniku letného kúpaliska siahajú do roku 1982, keď tu prebiehala ťažba štrku. Nachádza sa tu viacero bufetov s možnosťou občerstvenia, neďaleko si na športoviskách prídu na svoje najmä priaznivci plážového volejbalu. V letných mesiacoch sa tu pravidelne organizujú triatlonové preteky.

5 jazier v Bratislave, v ktorých sa bezpečne okúpete
Zdroj: Facebook Draždiak

Rusovce

Jedna z najobľúbenejších voľnočasových lokalít v Bratislave, Rusovce, ponúkajú možnosti trávenia voľného času pre cyklistov, korčuliarov, bežcov a počas leta aj plavcov a všetkých, ktorí hľadajú osvieženie v prírodnom prostredí lužných lesov obklopujúcich tok Dunaja. Čistá voda s kamenným dnom pripomína balkánske pláže, okolie jazera je zväčša trávnaté. Nevýhodou je absencia vybavenosti, možností občerstvenia či sociálnych zariadení.

5 jazier v Bratislave, v ktorých sa bezpečne okúpete
Zdroj: Kupaliska.sk

Sledujte náš blog, sociálne siete a newsletter pre viac noviniek.