5 letných festivalov v Bratislave a okolí, na ktoré sa môžete v lete tešiť

Čas čítania: 3 minút

Prvé letné dni a pekné počasie prinášajú do Bratislavy podujatia pod holým nebom. V hlavnom meste sa môžete tešiť na koncerty, festivaly a pestrý program určený všetkým vekovým kategóriám. Na svoje si prídu priaznivci rôznych hudobných žánrov a fanúšikovia mnohých spevákov či kapiel. Toto je päť z najočakávanejších festivalov, ktoré sa toto leto budú konať v Bratislave a jej okolí.

We Love Music Festival 2023 (16. a 17. júna)

Medzinárodný projekt We Love Music prináša do Bratislavy hneď niekoľko mien, ktoré v uplynulých dekádach patrili na prvé priečky celosvetových hudobných hitparád. Či už je to Arash, Boney M či Crazy Frog, návštevníci tohto festivalu budú mať príležitosť zažiť niekoľko koncertov svetových hviezd, ktoré doplnia aj slovenskí hudobníci a interpreti. Festival sa bude konať v piatok a v sobotu vo vnútornom ovále Závodiska v Petržalke (Dostihová Dráha).

5 letných festivalov v Bratislave a okolí, na ktoré sa môžete v lete tešiť
Zdroj: www.welovemusic.sk

Opera fest na hrade 2023 (23. až 25. júna)

Tento festival opernej a klasickej muziky zažil v minulom roku mimoriadne vydarenú premiéru, na ktorú sa tento rok rozhodli organizátori nadviazať druhým ročníkom. Na nádvorí Bratislavského hradu si budú môcť návštevníci počas troch letných večerov vypočuť tóny zo slávnych operných árií, zborov a predohier. Výber zahŕňa aj známe melódie z opier Giuseppe Verdiho ako je Aida, Rigoletto, La traviata či Nabucco. Z diel českého skladateľa Bedřicha Smetanu odznie aj slávna Predaná nevesta. Okrem toho si návštevníci vypočujú aj ďalšie svetoznáme melódie, napríklad Ódu na radosť od Ludwiga van Beethovena.

5 letných festivalov v Bratislave a okolí, na ktoré sa môžete v lete tešiť
Zdroj: Facebook Opera Fest na Hrade

Víno pod Hviezdami 2023 (4. a 5. augusta)

Za Vínom pod hviezdami je potrebné vycestovať do neďalekého Pezinka, kde sa vo vinohradoch pod Starou horou už tradične organizuje tento panoramatický festival v krásnom zelenom prostredí. Ide  jednoznačne o jedno z najromantickejších podujatí v okolí Bratislavy. Pre návštevníkov si organizátori pripravili degustácie vyše 30 lokálnych vinárstiev, grilovaných dobrôt, výbornej kávy či čokolády. Bohatý kultúrny program spestria vystúpenia Jany Kirschner, kapely Billy Barman a dievčat zo SĽUK-u.

5 letných festivalov v Bratislave a okolí, na ktoré sa môžete v lete tešiť
Zdroj: vinopodhviezdami.sk

LOVESTREAM festival 2023 (18. až 20. augusta)

Po minuloročnej premiére festivalu, ktorý sa „zjavil“ z ničoho nič a do Bratislavy priniesol niektoré z najznámejších mien svetovej hudobnej scény, aké ju kedy navštívili, sa LOVESTREAM festival presúva z Tehelného poľa na letisko pri mestskej časti Vajnory. V polovici augusta sa tu predstaví jedna z najžiadanejších kapiel súčasnosti Imagine Dragons, ako aj dvakrát ocenený svetový DJ roka Hardwell. Nový priestor poskytne organizátorom úplne nové možnosti, návštevníkov čaká množstvo pridaných doplnkových aktivít či možností ubytovania vrátane kempového mestečka.

5 letných festivalov v Bratislave a okolí, na ktoré sa môžete v lete tešiť
Zdroj: Lovestream.sk

Uprising festival 2023 (25. a 26. augusta)

Koniec leta v Bratislave už tradične patrí obľúbenému reggae festivalu Uprising na Zlatých pieskoch. V auguste oslávi už 16. narodeniny. Od vzniku v roku 2008 sa rozrástol na najväčší stredoeurópsky formát zameraný nielen na hudobný žáner, ktorý vznikol na Jamajke, ale aj na širokú škálu žánrov od ska, latino cez hiphop až po dub, či dnb. V súčasnosti sú už potvrdené mená interpretov ako producent Dizzee Rascal či hudobník a producent The Bug ft. MC Flowdan. Z lokálnej scény sa na pódiu predstavia aj Gleb a Smack One. Organizátori vo svojich príspevkoch často uvádzajú, že tí, ktorí raz tento festival zažili, celý rok čakajú na jeho ďalšie pokračovania. Mnohí ho považujú za rozlúčku s letom.

5 letných festivalov v Bratislave a okolí, na ktoré sa môžete v lete tešiť
Zdroj: Uprising.sk

Sledujte náš blog, sociálne siete a newsletter pre viac noviniek.