7 najlepších výhľadov na Bratislavu

Čas čítania: 3 minút

Slnečné letné počasie sa tradične spája s dovolenkami. Tento rok je však pre mnohých pobyt v exotike zbytočné riziko, ktoré radšej nepodstúpia. Romantické výhľady na more či nekonečné pláže tak vymenili za objavovanie domoviny. Ani rodení Bratislavčania však nemusia poznať všetky scenérie, ktoré im hlavné mesto ponúka. Prinášame prvú várku tipov, odkiaľ sa pozrieť na Bratislavu.

1. Bratislavský hrad

Ikonické miesto, ktoré patrí k najoznačovanejším lokalitám na Instagrame v rámci Bratislavy. Mnohí návštevníci a najmä turisti absolvujú prehliadku hradu či záhrady, no výhľad z hradieb si ani nevšimnú. O veľa prichádzajú.

 

2. Cyklochodník na Prístavnom moste

Diaľničný most väčšina Slovenska pozná iba ako večne problémovú dopravnú tepnu. Cyklochodník, ktorý vedie popod most, však ponúka nádherné výhľady na Bratislavu kombinované s industriálnym prostredím Zimného prístavu na Dunaji.

 

3. Vyhliadkové koleso na nábreží

Nová atrakcia vyvoláva rozporuplné reakcie Bratislavčanov. Objekt, ktorý stojí pri budove Propelleru, zaujme najmä turistov, ktorým ponúka panoramatické pohľady na všetky strany Bratislavy. Na nábreží má byť do 30. septembra.

 

4. Nábrežie vedľa Aušpicu

Kúsok nábrežia na úseku Viedenskej cesty pred Mostom SNP je na prvý pohľad zakrytý a ťažšie prístupný, no ponúka pohľad na ikonický most z opačnej strany, ako ho väčšinou zobrazujú fotografie či turistické zábery. K dokonalej kulise sa pridáva aj pohľad na dynamicky rastúce nové centrum Bratislavy a nerušený pohľad na hrad.

 

5. Dunajský pivovar

Ako si vychutnať výhľad z Petržalskej strany nábrežia tak, aby ho nerušili autá zaparkované na Tyršovom nábreží či hustý les? No predsa z lode! Terasa Dunajského pivovaru ponúka scenérie ako z pohľadnice, a to najmä pri romantickom západe slnka zapadajúceho za hradný kopec.

 

6. Slavín

Celé mesto ako na dlani ponúka pohľad z terás pamätníka Slavín. Málokto už dnes vie, že kvôli nerušenému výhľadu bola zbúraná veža kostola Panny Márie Snežnej na Kalvárii. Zaujímavé výhľady pomedzi vily sa otvárajú už počas pešej prechádzky z hradu.

 

7. Nadjazd za rušňovým depom

Netradičný pohľad na Bratislavský hrad ponúka lávka ponad železničnú trať za rušňovým depom spájajúca Kyjevskú a Tupého ulicu. Prechádzka uličkami stúpajúcimi hneď za lávkou do kolibského kopca poskytuje množstvo zaujímavých výhľadov na celé mesto.

 

Sledujte náš blog, sociálne siete a newsletter pre viac noviniek.