Kurzy pre deti, jednotlivcov či celé rodiny: Ktoré sú v Bratislave najvyhľadávanejšie?

Čas čítania: 4 minút

Bratislava ponúka viacero možností, ako tráviť voľný čas oddychovo, ale i produktívne. Pre záujemcov o aktívny relax sa nájde množstvo vzdelávacích kurzov a možností, ako rozvíjať svoje schopnosti v detstve i v dospelosti, individuálne aj v skupine. Na svoje si prídu aj tí, ktorí hľadajú náročnejšie výzvy. Toto sú niektoré z najobľúbenejších vzdelávacích kurzov v našom meste.

Kurzy pre deti:

Tanečné, jazykové a športové kurzy patria medzi najvyhľadávanejšie aktivity pre deti v Bratislave. Tanečné školy ponúkajú širokú škálu štýlov od baletu cez hip-hop až po latinskoamerické tance, čo pomáha deťom rozvíjať koordináciu, flexibilitu i sebadôveru. Jazykové kurzy angličtiny, nemčiny či francúzštiny sú obľúbené najmä medzi rodičmi, ktorí chcú svojim deťom poskytnúť kvalitné jazykové vzdelanie už odmalička. Športové kurzy vrátane plávania, gymnastiky, futbalu, basketbalu, tenisu a bojových umení podporujú fyzický rozvoj, tímovú prácu a disciplínu.

Riverpark Dance School, Laurinská 14

Tanečná škola v nábrežnej štvrti pri Dunaji patrí medzi najvyhľadávanejšie. Od jej otvorenia ubehlo už takmer 14 rokov a za ten čas dokázala vychovať tisíce tanečníkov. Tí najmenší sa môžu tešiť na zábavné lekcie, pričom tanec nie je ich jedinou aktivitou. Vďaka fúzii s Muzikálovou akadémiou si tu žiaci môžu vyskúšať štúdium herectva, spevu a tanca dokopy.

Kurzy pre deti, jednotlivcov či celé rodiny: Ktoré sú v Bratislave najvyhľadávanejšie?
Zdroj: https://www.facebook.com/RiverparkDanceSchool

Slovenský inštitút vzdelávania, Hurbanovo námestie

Slovenský inštitút vzdelávania ponúka širokú paletu kurzov pre deti, zameraných na rozvoj ich vedomostí, zručností a kreativity. Kurzy sú vedené skúsenými lektormi a zaujímavosťou je, že ponúkajú skupinové, ale aj individuálne vzdelávanie. Záujemcovia si môžu vybrať z lekcií angličtiny, nemčiny, taliančiny, ruštiny, francúzštiny, a deti zo zahraničia  majú možnosť navštevovať kurzy slovenčiny.

Gymnathlon Slovensko, Račianska 24

Neviete zistiť, ktorý šport je pre vaše dieťa ten pravý? Skúste krátku lekciu v Gymnathlone, ktorý ponúka detský športový program zameraný na všeobecnú športovú prípravu. Ich cieľom je pomocou hravých a premyslených tréningov vybudovať u detí celoživotnú lásku k športu a identifikovať ich silné stránky, na základe ktorých sa môžu rozhodnúť pre špecifický druh aktivity.

Kurzy pre deti, jednotlivcov či celé rodiny: Ktoré sú v Bratislave najvyhľadávanejšie?
Zdroj: https://www.facebook.com/gymnathlon?locale=cs_CZ

Kurzy pre jednotlivcov:

Kulinárske kurzy ponúkajú možnosť zlepšiť kuchárske schopnosti a naučiť sa pripravovať rôzne jedlá, od tradičnej slovenskej po medzinárodnú gastronómiu. V dobe sociálnych sietí majú svoje uplatnenie aj kurzy fotografovania, ktoré vás naučia, ako správne vyhotoviť fotografiu či video. Často sú vedené skúsenými fotografmi, ktorí tak odovzdávajú svoje cenné know-how.

Gourmet academy, Trnavská cesta

Naučiť sa správne pripravovať rôzne pokrmy a byť v kuchyni doma – tak znie neoficiálne motto kuchárskej školy Gourmet Academy. Jej absolventi síce nie sú vyučení kuchári, no počas kurzov, ktoré vedú skúsení a oceňovaní šéfkuchári, získajú neoceniteľné znalosti a zručnosti. Na kurzoch sa účastníci naučia pripravovať autentické indické jedlá, vyrábať kváskový chlieb, správne spracovať a pripraviť rôzne druhy mäsa, piecť koláče, torty a samozrejme nechýba ani príprava tradičných slovenských jedál.

Kurzy pre deti, jednotlivcov či celé rodiny: Ktoré sú v Bratislave najvyhľadávanejšie?
Zdroj: https://www.facebook.com/gourmetacademysk/photos

Akadémia kreatívnej fotografie, Mickiewiczova

Presne takéto cenné skúsenosti odovzdávajú foto-lektori v Akadémii kreatívnej fotografie (AKF). Kurzy fotografovania od AKF sú vždy naplnené množstvom dôležitých informácií, dobrá fotografia nevzniká len  stlačením spúšte, je výsledkom poznávania súvislostí a poradenia si v každej svetelnej situácii. Okrem kurzov je možné pridať sa aj do letných fotografických táborov.

Kurzy pre deti, jednotlivcov či celé rodiny: Ktoré sú v Bratislave najvyhľadávanejšie?
Zdroj: https://akf.sk

Hodiny s trénerom v posilňovni

Zlepšiť svoju fyzickú kondíciu si môžete v posilňovni, kde na vás dohliadnu certifikovaní tréneri, ktorí vám nastavia správnu cestu k budovaniu vytúženej postavy. V Bratislave je mnoho posilňovní, ktoré ponúkajú hodiny s certifikovaným trénerom či už pre jednotlivcov, alebo skupiny.

Kurzy pre rodiny:

V uponáhľanej dobe je náročné nájsť si čas na spoločné trávenie času a zároveň sa vzdelávať. Napriek tomu existujú v Bratislave aj kurzy pre celé rodiny. Napríklad kreatívne dielne, kde sa môžu rodiny spoločne zabaviť pri maľovaní či pri hrnčiarskom kruhu. Rovnako sú dostupné aj hudobné či tanečné kurzy.

Ústredie ľudovej umeleckej výroby, Obchodná 64

Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) sa už od svojho vzniku venuje ochrane a rozvíjaniu tradičných remesiel a domáckych výrob na Slovensku. Táto organizácia sa zameriava na vyhľadávanie, mapovanie a zachraňovanie vymierajúcich remesiel, čím zabezpečuje, že naše kultúrne dedičstvo zostane živé aj pre ďalšie generácie. V tomto roku sú vypísané viaceré kurzy a návštevníci si tak môžu vyskúšať paličkovanie, vyšívanie, drevorezbu, drotárstvo, pečenie medovníkov, hrnčiarsku výrobu a mnohé ďalšie.

Kurzy pre deti, jednotlivcov či celé rodiny: Ktoré sú v Bratislave najvyhľadávanejšie?
Zdroj: https://www.facebook.com/ULUVSK/photos

Výtvarné kurzy VYTFIT, Gaštanová 8

Nemusí byť každý profesionálny umelec, no napriek tomu môže vedieť pekne kresliť. Výtvarné kurzy od VYTFIT sú navrhnuté tak, aby milovníkov umenia a kreslenia zasvätili do najrôznejších výtvarných techník, ako sú kresba, maľba, grafika a úžitkové umenie. Tieto dielne sú ideálne pre tých, ktorí chcú objavovať a rozvíjať svoje umelecké zručnosti bez ohľadu na predchádzajúce skúsenosti. Rovnako sú vhodné pre žiakov a študentov, ktorí sa pripravujú na prijímacie skúšky na stredné a vysoké školy.

Kurzy pre deti, jednotlivcov či celé rodiny: Ktoré sú v Bratislave najvyhľadávanejšie?
Zdroj: Shutterstock.com

Sledujte náš blog, sociálne siete a newsletter pre viac noviniek.