Nábrežie Dunaja ožije v nedeľu svetovým baletom

Čas čítania: 2 minút

V Bratislave sa stalo dobrou tradíciou, že viaceré kultúrne podujatia sa konajú na nábrežiach Dunaja v priamom kontakte s riekou a hviezdnou oblohou. Umenie a rieku spája aj jedinečný festival Chorea, ktorý sa koná v nedeľu 16. júna sa na námestí Grand Plazza v River Parku. Chorea rúca bariéry medzi moderným baletom a verejnosťou, pre ktorú je open air galavečer často prvým zážitkom spojeným s týmto druhom tanca.

Zdroj foto: OZ Tanec

Do hlavného mesta Slovenska zavítajú umelci z celého sveta, aby divákom predstavili moderný balet na najvyššej úrovni.

Zdroj foto: OZ Tanec

Garantom festivalu a dušou projektu je známy choreograf Ján Ďurovčík, podľa ktorého si laická, ale aj odborná verejnosť tento festival už stihla obľúbiť. „Preto aj tento rok ponúkame špičkové tanečné výkony z celého sveta. Verím, že budeme v tejto tradícii pokračovať aj naďalej,“ predstavil Ďurovčík festival, nad ktorým prevzal záštitu aj primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Zdroj foto: OZ Tanec

Návštevníkom podujatia, ale aj náhodným okoloidúcim na Dunajskej promenáde sa predstaví Kubánsky národný balet, Bangkok City Ballet, umelci z Estónskeho národného divadla či Madridský baletný súbor Victor Ullate. Nebude núdza ani o domácich sólistov, súčasťou predstavenia budú aj Slováci Miriam a Roman Novitzkí zo súboru Stuttgard Ballet.

Zdroj foto: OZ Tanec

Na festivale je vítaný každý, koho láka svetový zážitok so špičkovými umelcami v príjemnom prostredí Dunajskej promenády v River Parku. Všetci umelci a zahraničné súbory, ktoré uvidíme majú za sebou mnoho rokov driny, práce, neuveriteľné množstvo skúseností a úspechov.

Zdroj foto: OZ Tanec

Organizátori pokračujú v zviditeľňovaní moderného baletu na Slovensku už tretím ročníkom festivalu Chorea. Minulý rok sa uskutočnil aj v Košiciach, tentokrát je 16. jún v Bratislave jedinou možnosťou, ako si pozrieť špičkových tanečníkov zo všetkých kútov sveta na jednom mieste na Slovensku.

Zdroj foto: OZ Tanec

 

Sledujte náš blog, sociálne siete a newsletter pre viac noviniek.