Pozrite si výhľady z Klingerky, novej najvyššej bytovej stavby na Slovensku

Čas čítania: 2 minút

Unikátnu panorámu bratislavského downtownu dotvorila ďalšia výšková budova. Úctyhodných 36 podlaží robí z Klingerky, ktorá uzatvára nové centrum mesta z východnej strany, najvyššiu bytovú stavbu na Slovensku.  Zo strechy ponúka pôsobivé výhľady na Malé Karpaty, Rakúsko, ale aj zimný prístav a lužné lesy obklopujúce pravý breh Dunaja. Dokončenie hrubej stavby oslávil developer JTRE a dodávatelia tradičným osadením glajchy.

Originálna glajcha – teda symbol dosiahnutia plnej výšky budovy – odkazuje tvarom cievky na niť s ihlou na históriu územia, ktoré je spájané s výrobou juty. Do glajchy boli zapichnuté vlajky JTRE a dodávateľov, ktorí sa na výstavbe podieľali. Klingerka by mala byť dokončená v roku 2022, v súčasnosti prebieha predaj posledných bytov v ponuke.

Ako vyzerá Bratislava z výšky 115 metrov?

Obyvateľov najvyšších podlaží poteší aj výhľad na rastúci downtown, ktorý o pár rokov doplní prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower.

Klingerka sa vďaka svojej polohe vyznačuje výbornou občianskou vybavenosťou. Blízko sa nachádza komplexná štvrť Eurovea City aj historické centrum mesta s Malými Karpatmi v pozadí.

Priaznivcov industriálnych scenérií nepochybne poteší výhľad na zimný prístav.

Pri pohľade do diaľky vidno aj Bratislavský hrad, pod budovou spríjemní okolie park, ktorý spolu so zelenou strechou garážového domu ponúkne 6 300 štvorcových metrov zelene. 

Južný pohľad patrí Dunaju a jeho mostom.

Panoramatický výhľad na Bratislavu z výšky 115 metrov tromfne v roku 2023 mrakodrap Eurovea Tower, ktorý v najvyššom bode dosiahne výšku 168 metrov.

Sledujte náš blog, sociálne siete a newsletter pre viac noviniek.