Prejdite sa rozsvieteným nábrežím Dunaja počas Bielej noci. Svetlom ožije Zuckermandel aj River Park

Čas čítania: 2 minút

Počas festivalu súčasného umenia Biela noc ožijú verejné priestory na nábreží Dunaja vďaka umeleckým skvostom domácich i svetových autorov.

Dunaj ako dominanta Bratislavy a miesta, nachádzajúce sa na jeho nábrežiach, tvoria podstatnú časť festivalovej mapy prestížnehoho medzinárodného umeleckého projektu Biela noc. „Osobne sa veľmi teším na novovzniknutú festivalovú vodnú trasu, ktorá obohatí festival svojou jedinečnou atmosférou. Teším sa na nové výhľady na nočné mesto a dialóg medzi architektúrou a dielami. Umelci pracovali s históriou miest ako aj s budúcimi urbanistickými víziami. Trasa je plná interaktivity, hravosti a svetelného dizajnu,” hovorí riaditeľka festivalu, Zuzana Pacáková.

Interaktívna vodná hladina v River Parku

Voda je nosným motívom umeleckého diela Still water na nábreží River Parku z dielne dvojice umelcov Borisa Vaitoviča a Luboša Pahuliho. Interaktívna vodná hladina priamo reaguje na blízkosť človeka, ktorý prebúdza spiacu „stojatú vodu“ k životu. Dielo prebúdza zmysly diváka svetlom a zvukom. Zážitok ešte umocní veľkorozmerná svetelná projekcia na okolitých budovách.

Geometrická hra v Zuckermandli

Niekoľko metrov od nábrežia, priamo pod hradom, nájdete dielo Perspektíva. Vo verejnom priestore novej štvrti Zuckermandel sa o pôsobivú geometrickú hru postará svetelné štúdio Showmedia. V lokalite, ktorá je pre mnohých ešte neprebádaným miestom, sa s priestorovým vnímaním návštevníkov pohrá inštalácia zložená zo svetelných štvorcov, ktoré vytvoria iluzórny priestor. Okrem toho objekt dokonale zapadne do genia loci podhradia a jeho novej architektúry.

Umenie aj dobré jedlo na jednom mieste

Bielu noc si môžete spríjemniť aj príjemnou večerou. Priestory, v ktorých sa inštalácie nachádzajú, sú plné príjemných miest. Na výborné ázijské jedlo môžete až do 23:00 zájsť do River Parku, do reštaurácie Sajado.

Slovak dinner. #sushi #VSCOcam

A post shared by Henry Lim (@henryljw) on

Skvelé ryby a morské plody si môžete s výhľadom na Dunaj vychutnať v talianskej reštaurácii Massimo Ristorante.

Dobru chut vam prajem:) a zelam vam rovnako uspesny den ako mam ja🍾🍀🍷😘 #foodporn

A post shared by PATRICIA VITTEK (@patriciavittekofficial) on


Rieka a živé verejné priestory patria ku kvalitnému mestu: to je aj cieľom Spojenej Bratislavy. Preto sa JTRE stalo hlavným partnerom tohto projektu. Prajeme vám príjemný zážitok! Ďalšie zaujímavé inštalácie a viac informácií o podujatí nájdete na stránke Bielej noci.

Sledujte náš blog, sociálne siete a newsletter pre viac noviniek.