V sobotu večer sa na nábreží rozsvieti prvý slovenský mrakodrap

Čas čítania: 2 minút

Druhý októbrový víkend Bratislavu navštívi festival súčasného umenia Biela noc, ktorý odprezentuje svetelné diela od domácich aj svetových umelcov. Na nábreží pri moste Apollo nájdete svetelnú vizualizáciu prvého slovenského mrakodrapu.

V sobotu 7. 10. bude Bratislava žiť svetlami v rámci podujatia Biela noc. Od západu do východu Slnka si budete môcť pozrieť diela rôznych umeleckých žánrov, od vizuálneho umenia po live performance, hudbu, literatúru a film.

Nezabudni si to zo Starého mesta namieriť aj k dunajskému nábrežiu – okrem svetelnej lávky či geometrických hier v Zuckermandli vás bude čakať pri moste Apollo svetelný mrakodrap a v Panorama parku Motýlie krídla.  

Na Slovensku vyrastie MrakoDrap

Cieľom svetelného MrakoDrapu je počas Bielej noci ukázať budúcnosť bratislavskej architektúry.

Inštalácia pri Moste Appolo stojí na mieste, kde vyrastie prvý slovenský mrakodrap ako súčasť budúcej urbanistickej zóny.

Monumentálny výtvor pochádza z dielne kreatívcov a umelcov BN Label, ktorí svoje diela v rámci Bielej noci predstavia na štyroch miestach.

Motýlie krídla prikryjú Panorama park

Nové námestie Panorama parku bude počas jednej noci patriť gigantickým motýlím krídlam. Plochy textílií napnuté vo vzduchu sa rozvlnia v nočnom vánku a zároveň ožijú farebnými tónmi. Snehobiela inštalácia pochádza rovnako ako MrakoDrap z dielne BN Label.


Spojená Bratislava a Biela noc
Rieka a živé verejné priestory patria ku kvalitnému mestu: to je aj cieľom Spojenej Bratislavy. Preto sa JTRE stalo hlavným partnerom projektu Biela noc. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke Bielej noci – prajeme vám príjemný zážitok!

Foto: © bielanoc.sk

Sledujte náš blog, sociálne siete a newsletter pre viac noviniek.