Vyberte sa za ďalšími výhľadmi na Bratislavu

Čas čítania: 3 minút

Prázdniny doma vôbec nemusia byť nuda, len treba vedieť, kam sa vydať a ako sa zabaviť. Bratislava, ale aj jej okolie, ponúka množstvo zaujímavých miest, ktoré čakajú na to, kým ich objavia ďalší nadšenci impozantných výhľadov a fotogenických scenérií. Vydajte sa za ôsmimi výhľadmi, ktoré vám ponúknu pohľad na Bratislavu a okolie z iného uhla.

 

Rozhľadňa na Devínskej Kobyle

Novú rozhľadňu otvorili iba v polovici júla a počas uplynulých slnečných víkendov zaznamenala vysokú návštevnosť. Z jej výšky 21 metrov je možné vidieť Rakúsko, Česko aj Maďarsko. Architektonicky zaujímavá stavba ponúka Bratislavčanom, ktorí trávia leto doma, zaujímavú inšpiráciu na výlet.

 

Chata Ahoj

Na hranici Nového Mesta a Rače v oblasti bývalých vinohradov sa nachádza lokalita Ahoj, ktorá svoj názov získala vďaka pozdravu, ktorým sa tu skauti zdravili ešte za čias prvej Československej republiky. Cyklisti a turisti sa radi zastavia na občerstvenie v Chate Ahoj, z jej terasy majú výhľad na celé mesto.

 

Rozhľadňa na Kolibe

Málo známa rozhľadňa v obľúbenej rekreačnej lokalite Bratislavčanov, ktorá však nie je priamo prístupná autom a z parkoviska ju zakrýva hustý les. Po výstupe však ponúka krásny výhľad na Bratislavu, Slavín a modrú „stužku“ Dunaja.

 

Staré Grunty

Zaujímavý pohľad na sídlisko Dlhé Diely, ktoré sa rozkladá na kopci, ponúka ulica Staré Grunty vedľa „Matfyzu“ Univerzity Komenského. Miesto, na ktorom rástli koncom 70. rokov vinohrady, sa za polstoročie zmenilo a vyrástla na ňom dynamická bytová zástavba s výhľadom na západnú stranu hradného kopca.

 

Rakúske nábrežie oproti Devínu

Väčšina víkendových či prázdninových výletov vedie na slovenskú stranu Dunajského nábrežia a na hrad Devín, no rakúska strana ponúka okrem pekných a najmä prístupných pláží aj romantickú scenériu s hradom a lesmi lemujúcimi Devínsku cestu.

 

Braunsberg

Niekedy sa na veci treba pozrieť s odstupom. Viac ako dostatočnú vzdialenosť od ruchu Bratislavy ponúka vrch nad Hainburgom, na ktorý sa dá dostať pohodlne autom a hlavné mesto z neho vidieť ako na dlani.

 

Königswarte 

Takmer 23 metrov vysoká rozhľadňa sa týči na rakúskom kopci Königswarte medzi obcami Berg a Wolfsthal. Je z nej nádherný výhľad nielen na Bratislavu a Devín, ale aj na celý malokarpatský masív. Z druhej strany sa zas ponúka pohľad na Neziderské jazero a najbližšie alpské štíty.


 

Cyklotrasa za Bergom

Pri cezhraničných potulkách môžu nadšenci cyklistiky naraziť aj na výhľad z cyklocesty cez polia za obcou Berg. Rozľahlé lány a kŕdle vtákov ostro kontrastujú s urbánnym pozadím a ponúkajú pohľad, kvôli ktorému sa oplatí zabrzdiť.

 

Sledujte náš blog, sociálne siete a newsletter pre viac noviniek.