Adrenalín v Bratislave: Odštartujte jeseň naplno!

Čas čítania: 3 minút

S príchodom jesene ostáva posledných pár týždňov, keď bude možné vychutnať si slnečné lúče a teplé počasie. Bratislava okrem turistiky, cyklovýletov a dychberúcich výhľadov ponúka aj rôzne adrenalínové zážitky, ktoré vám umožnia užiť si prvé jesenné dni naplno.

1. Divoká voda v Čunove

Obľúbený areál vodných športov pri priehrade v Gabčíkove ponúka množstvo zábavy pre deti aj dospelých. Azda najobľúbenejšou aktivitou je tímový rafting – zdolanie divokých prúdov vo vodnom kanáli, v ktorom trénujú aj profesionálni vodní slalomári. Okrem toho si návštevníci areálu môžu vyskúšať simulátor surfovania na rieke, tzv. „riversurfing“, jazdy na vodných skútroch či vypožičané kajaky. Pre deti sú k dispozícii zaujímavé kurzy, ale aj jazdy na poníkoch, detský rafting či bazén. Neďaleko sa nachádza aj hotel a pravidelne sa tu organizujú preteky a rôzne akcie.

Zdroj: divokavoda.sk

2. Wakelake na Zlatých pieskoch

Známa pláž na jednom z najväčších prírodných kúpalísk v Bratislave, na Zlatých Pieskoch, ponúka viac ako len možnosť relaxu s drinkom v ruke. Na Wakelake sa nachádza známa wakeboardová dráha, ktorá je otvorená pre začiatočníkov aj pokročilých. Šport, ktorý kombinuje surfovanie, snoubording a zdolávanie prekážok, obľubuje čoraz viac priaznivcov vodných športov. Okrem toho si tu môžete prenajať paddleboard – objemnú dosku s pádlom, na ktorej sa dá pohodlne presúvať po vodnej hladine. Samozrejmosťou je reštaurácia, bar a nedávno otvorená Roof Garden s výhľadom na jazerá.

Zdroj: wakelake.sk

3. Lanový park na Kolibe

Adrenalínová atrakcia pre deti aj dospelých sa ukrýva v korunách stromov na bratislavskej Kolibe. Cesty po napnutých lanách prepájajúce mohutné kmene majú dokopy až 423 metrov a ak niekomu samotná výška nestačí, môže si atrakciu ozvláštniť zdolaním niektorej zo 42 prekážok. Vďaka rozličnej náročnosti si na svoje prídu deti a začiatočníci, ale aj pokročilí športovci. Lanový park ponúka tímové aktivity, spoločné teambuildingy a samotná Koliba príjemné prostredie na prechádzku v lese či večeru v niektorej z blízkych reštaurácií.

Zdroj: lanoland.sk

4. Skywalk na veži UFO

Bratislavu so skutočným nadhľadom ponúka netradičný zážitok na veži Ufo Mosta SNP. Vonkajšia rímsa reštaurácie 85 metrov nad hladinou Dunaja ponúka poriadny adrenalínový zážitok vo forme prechádzky po obvode „lietajúceho taniera“, pričom odvážlivcov istia pevné laná. Počas celého trvania 360-stupňovej obchôdzky je k dispozícii inštruktor, ktorý vás prevedie po približne polmetrovej rímse, z ktorej sú výhľady na Bratislavu naozaj neopakovateľné. Pri opatrnom tempe trvá približne 60-metrová prechádzka desať až pätnásť minút, pričom nervy je možné následne upokojiť drinkom v reštaurácii.

Zdroj: adrop.sk

5. Plavba na člne po Dunaji

Adrenalín a zároveň spoznávanie Bratislavy a okolia z iného uhla pohľadu, to je plavba na rýchločlne po Dunaji. Možností je veľa, od rýchlej plavby centrom mesta cez „otočku“ k Devínu až po poldňové výlety do Hainburgu či Danubiany. Pre netrpezlivých sa nájdu aj expresné prehliadky, ktoré máte za sebou za 30 minút. Plavba člnom môže byť skutočne napínavá, ale v prípade záujmu sú k dispozícii aj romantické alternatívy, oslavy narodenín alebo teambuildingy.

Zdroj: Speedboats.sk

Sledujte náš blog, sociálne siete a newsletter pre viac noviniek.