Klziská v Bratislave: Kde si túto zimu najlepšie zakorčuľujete?

Čas čítania: 3 minút

Korčuľovanie pod holým nebom je už tradičnou súčasťou Vianoc v Bratislave. Na čerstvom vzduchu s výhľadom na okolitú scenériu a možnosťou osvieženia v podobe vareného vína či vianočného punču sa rozhodne korčuľuje lepšie, ako v krytej hale. Časovo a finančne nenáročných alternatív pritom ponúka Bratislava niekoľko. 

 

River Park

Jedno z najkrajších klzísk v Bratislave s výhľadom na pomaly tečúcu hladinu Dunaja nájdete v River Parku. Otvorené je každý deň od desiatej ráno do deviatej večer a je pre všetkých návštevníkov zdarma. K dispozícii je aj požičovňa korčúľ či prilieb, brúsenie korčúľ a úschovňa batožiny.

 

Hviezdoslavovo námestie

Už tradičné klzisko na Hviezdoslavovom námestí je súčasťou Vianočných trhov a na starosti ho má mestská časť Staré Mesto. Na ploche 40 x 10 metrov sa môžu návštevníci zdarma korčuľovať od desiatej ráno do desiatej večer. K dispozícii je aj požičovňa korčúľ, brúsenie a úschovňa osobných vecí.

 

Eurovea

Eurovea otvára klzisko 15. decembra a malo by ísť o najväčšiu bezplatnú vonkajšiu ľadovú plochu v Bratislave. Okrem dobrého parkovania poteší návštevníkov aj možnosť bezplatného zapožičania korčúľ a prilieb. Návštevníkov čakajú rôzne akcie pre deti aj dospelých, fotografovanie či škola korčuľovania. Počas pracovných dní je otvorené od 13:00 do 21:00, cez víkendy od 10:00 do 21:00.

Klzisko bude na námestí M.R. Štefánika pri Eurovea.

Klzisko bude súčasťou Vianočných trhov v Eurovea.

DK Ružinov

Mestská časť Ružinov tento rok organizuje vlastné malé vianočné trhy, na ktorých okrem stánkov nájdete aj ľadovú plochu. Je otvorené už od konca novembra a malo by byť k dispozícii až do 22. februára. Vďaka špeciálnej ekologickej technológii nepotrebuje na prevádzku nízke teploty ani vodu. K dispozícii je v pracovné dni od 14:00 do 21:00 a cez víkendy od 10:00 do 21:00.

 

Keď je zlé počasie

Alternatív pre nepriaznivé počasie je v Bratislave niekoľko. Pre verejnosť sú štadióny otvorené za poplatok v obmedzenom čase, pričom rozpis verejného korčuľovania aktualizujú na internetových stránkach. Štadión Vladimíra Dzurillu v Ružinove je pre verejnosť otvorený každú nedeľu v čase od 15:00 do 16:45, Zimný štadión HC Petržalka 2010 zas v soboty od 15:45 do 17:30, zimný štadión Ondreja Nepelu má otváracie hodiny každý deň iné. Ďalšou možnosťou je klzisko v nákupnom centre Avion, ktoré je pre verejnosť k dispozícii za poplatok iba v určitých časoch. K dispozícii je požičovňa korčúľ aj ich brúsenie.

Sledujte náš blog, sociálne siete a newsletter pre viac noviniek.