Poznáte najlepšie detské ihriská v Bratislave?

Čas čítania: 5 minút

Teplé letné mesiace sú tu a spolu s nimi otázka, ako ich stráviť spoločne s rodinou. Po dovolenkách a pobytoch u starej mamy dobre padne aj oddych doma v Bratislave. Naše hlavné mesto má čo ponúknuť aj svojim najmenším obyvateľom. Toto je 9 skvelých bratislavských ihrísk, ktoré stojí za to s deťmi navštíviť.

Panorama Park

Medzi rezidenčnými vežiakmi Panorama Towers a administratívnymi budovami Pribinova 19 a Landererova 12 sa nachádza Panorama Park – zelené priestranstvo doplnené zaujímavými architektonickými prvkami. V Panorama Parku je pre všetkých k dispozícii skvelé detské ihrisko s preliezkami, hojdačkami a lavičkami pre dospelých. Vďaka mäkkému povrchu, ktorý pokrýva celé ihrisko, je znížené riziko bolestivých úrazov a odrením.

V Panorama Parku nájdete reštaurácie, kaviarne a obchody. Je iba na skok od Eurovea a nábrežnej promenády.

Areál hier Radosť na Štrkovci

Jedno z najznámejších detských ihrísk v Bratislave sa nachádza pri ružinovskom Štrkovci. Rozľahlý Areál hier Radosť pri Bajkalskej sa vyznačuje množstvom preliezok a zelene.

K dispozícii sú hojdacie koníky, pieskoviská pre menšie deti a v okolí si môžete pochutiť na výbornej zmrzline. Pobyt na detskom ihrisku môžete ozvláštniť pozorovaním kačíc, labutí, prechádzkou alebo behom okolo jazera na antukovej dráhe. Prenajať sa dá ihrisko na plážový volejbal.

River Parčík

Ihrisko na nábreží pri bratislavskom River Parku zaujme výraznými farbami, zaujímavým architektonickým riešením, aj polohou pri Dunaji.

Deti poteší zabudovaná trampolína, kolotoč, pružinové hojdačky či malá lezecká a preliezková zostava.

Riverpačík je ideálny na zavŕšenie prechádzky po promenáde alebo ako flexibilná možnosť strávenia voľnej chvíľky. Nachádza sa v centre Bratislavy priamo pri MHD zastávke Chatam Sófer.

Vodárenská záhrada

Vynikajúce miesto na rodinný piknik, športové aktivity a relax sa nachádza v srdci areálu pri Vodárenskom múzeu v Karlovej Vsi neďaleko Karloveského ramena. Hojdačky, hojdacie koníky či pirátska loď – to všetko čaká zvedavé deti pri návšteve ihriska vo Vodárenskej záhrade.

V lete sú veľkým lákadlom fontány, v ktorých sa deti radi čľapkajú aj dve kruhové trampolíny.

Detský svet

Pozdĺž Chorvátskeho ramena v Petržalke sa nachádza Detský svet, nové ihrisko, ktoré je v prevádzke asi rok. Na približne polovici hektára sa môžu deti zabaviť na preliezkach, hojdačkách či v pieskovisku.

Pre rodičov sú pripravené lavičky, v okolí by mal v budúcnosti vzniknúť fit park a miesto pre kultúrne podujatia.

Ihrisko Fuxova

Nové verejné ihrisko v Petržalke pribudlo pri rezidenčnom projekte Fuxova pár minút od centra mesta autom alebo hromadnou dopravou.

Na Fuxovej je k dispozícii hojdačka, kolotoč, preliezková zostava a zahrať si môžete aj stolný tenis. Výhodou ihriska je, že je pravidelne udržiavané a čisté.

Horáreň v Horskom parku

Pre mnohých obľúbená lokalita pri horárni v Horskom parku slúži ako „All Inclusive“ ihrisko – je tu množstvo hračiek, takže si netreba nosiť vlastné.

Deti poteší lanový park, preliezky a ďalšie atrakcie vyrobené z prírodných materiálov, ktoré dokonale zapadajú do prostredia Horského parku. Azda najväčšou atrakciou ihriska pri Horárni sú živé zvieratká, ktoré si môžu zvedaví návštevníci pohladkať. Dvakrát do týždňa je k dispozícii aj poník Nika, na ktorom sa dá povoziť.

Kamzík

Obľúbená destinácia na trávenie voľného času – Kamzík ponúka rozmanité voľnočasové aktivity pre deti. Výhodou je, že detské ihrisko sa nachádza priamo v lone prírody v lesoparku.

Výhodou je gumový povrch ihriska, ktorý stlmí možné pády z rôznych herných prvkov. K dispozícii sú preliezky v tvaroch rôznych živočíchov, hojdačky alebo pre väčšie deti obľúbený lanový park. Pestrofarebné atrakcie sa nachádzajú blízko lúky, kde je možné usporiadať rodinnú opekačku alebo piknik.

Železná studnička

Ihrisko v obľúbenej zelenej lokalite Železná studnička ponúka množstvo spôsobov trávenia voľného času nielen pre deti, ale aj pre dospelých.

Kým deti šantia na preliezkach, ktoré ihrisko na Železnej studničke ponúka, rodičia môžu športovať vo fit parku.

Najväčšou výhodou ihriska je nepochybne priamy styk detí s prírodou a lesom, v ktorom často nájdu viac zábavy ako na samotnom ihrisku.

Sledujte náš blog, sociálne siete a newsletter pre viac noviniek.