V súťaži Office roka zabodovali opäť kancelárie od JTRE

Čas čítania: 4 minút

Vo štvrtok 21. februára boli vyhlásené dlho očakávané výsledky súťaže o najinšpiratívnejšie pracovné prostredie na Slovensku. V kategórii Zdravá kancelária zvíťazila firma ČSOB sídliaca v Zuckermandli a hlas verejnosti získala spoločnosť Private Consulting Group, ktorá takisto sídli v novej štvrti pod Bratislavským hradom. Potvrdilo sa tak pravidlo, že v súťaži o najkrajšie kancelárske priestory každoročne vyhrávajú spoločnosti, ktoré si zariadili flexibilné, funkčné a efektívne interiéry projektov JTRE.  

Terasa spoločnosti ČSOB

Spomedzi nominovaných priestorov boli až štyri projekty JTRE, zo štýlovej štvrte pod hradným bralom. Okrem víťazov sa do súťaže prihlásili  aj 365.bank, Poštová Banka a Novartis, Atos Slovakia a Roche Slovensko. Absolútnymi víťazmi predchádzajúcich ročníkov sa takisto stali firmy sídliace v budovách JTRE – Profesia z Pribinovej 19 v rozvíjajúcej sa zóne Euroeva City a IBM z kancelárskej budovy novej generácie Westend Gate na Patrónke.

Víťazom za rok 2018 sa stali kancelárie Swiss Re, ktoré si odniesli aj ocenenie v kategórii Inovatívna kancelária. V poslednej kategórii s názvom Kancelária ako DNA firmy zvíťazila spoločnosť Forbes.

Priestory 365.banky

Z každoročných úspechov v súťaži Office roka sa teší aj developer JTRE, pretože je zrejmé, že kľúčovým kritériom pri posudzovaní priestorov je jednoznačne spokojnosť zamestnancov. „Upúšťa sa od hierarchie, keď šéf mal najlepšie vybavenú kanceláriu za zavretými dvermi. Práca sa pomaly prestáva vnímať ako „otrokárčenie“, keď vedúci pozorne sledovali, či každý sedí a maká,“ hovorí Peter Píš, šéf oddelenia komerčného lízingu JTRE.

Upozornil aj na nastávajúci trend v riešení Open space kancelárií, ktorý sa spája s firmou Google. „Prvá a druhá generácia open space kancelárií myslela iba na efektivitu práce. Na pocity pracujúcich ľudí sa nebral zreteľ. Až tretia generácia open space kancelárií začala vnímať potreby pracovníkov, kládla dôraz na medziľudské vzťahy a spokojnosť,“ vysvetľuje Peter Píš.

„Aktuálna, štvrtá generácia open space kancelárií prišla po roku 2000. Jej heslom je „kancelária s ľudskou tvárou“. V kancelárskych priestoroch sú oddychové zóny, miesta na cvičenie jogy, posilňovne a ďalšie prvky, ktorých cieľom je spríjemniť život v práci,“ dodáva.

Víťaz hlasovania verejnosti, investično-poradenská spoločnosť Private Consulting Group, získala vyše 2 200 hlasov. Na to, ako sa stať úspešným, sme sa opýtali relationship manažérky Mgr. Pavlíny Seršenovej Machlicovej.

Stali ste sa víťazom hlasovania verejnosti v ankete CBRE Office roka, ktorá má za cieľ ukázať a vyhodnotiť najinšpiratívnejšie pracovné prostredie firiem na Slovensku. Čo pre vás toto ocenenie znamená?

Veľmi si ceníme prvenstvo v hlasovaní verejnosti, v rámci ankety CBRE Office roka.  A keďže ide o “hlas ľudu”, znamená to pre nás akúsi skúšku správnosti, že sme dali maximum do toho, aby sa v našich priestoroch ľudia cítili komfortne a príjemne. To je základ pre dobre nakopnutú spoluprácu, či zo strany uchádzačov o pracovnú pozíciu, alebo klientov, ktorí k nám denne prichádzajú.

Do akej miery kladiete dôraz na kvalitu pracovného prostredia vo vašej firme? Dalo by sa povedať, že ide o jednu z vašich priorít?

Záleží nám na kvalite pracovného prostredia. Sme presvedčení o tom, že celkový vzhľad pracoviska má veľký vplyv na pohodu a myslenie zamestnancov i obchodných partnerov, ktorí naše priestory využívajú. Pri práci s financiami si firmy  nemôžu dovoliť zanedbané kancelárie. Je to ich vizitka o tom, ako sa im darí na trhu.

Vnímate aj na vašich zamestnancoch, že príjemné, inšpiratívne pracovné prostredie ich motivuje a zlepšuje ich výkon v práci? Využívate prestížnosť svojich priestorov aj pri nábore nových zamestnancov?

Pozitívne ohlasy na voľbu prestížnych priestorov firmy sledujeme najmä zo strany stálych zamestnancov. Dobre zvolená lokalita a celkové aranžmá pracovných priestorov sa podpisujú aj na návštevnosti firmy. Nie je nad to, keď spokojný klient odchádza z meetingu s vetou: „Máte to tu pekné.“ Vtedy vieme, že môžeme očakávať jeho návštevu aj nabudúce. Na názory sa samozrejme pýtame aj nováčikov, ktorých už pri nábore do určitej miery ovplyvňuje aj  to, ako sa u nás cíti a či sa na tomto mieste vidia v rámci svojej profesie. Je našou povinnosťou zabezpečiť im tie najlepšie podmienky na prácu, a tak ich motivovať k slušnému výkonu.

Vaše kancelárie sa nachádzajú v komplexe Zuckermandel. Ako celkovo hodnotíte túto lokalitu z hľadiska prostredia, vybavenosti, dopravnej dostupnosti či kvality služieb?

Už pri názve „Zuckermandel“ pociťujeme určitú istotu a záruku, že k nám oslovený klient rád zavíta. Preto sme si ju vybrali. Chválime si ju aj napriek tomu, že parkovanie v okolí je obmedzené. Benefity ako krásny výhľad na okolitú prírodu a dostupnosť v rámci výberu gastronómie sú vynikajúce.

Sledujte náš blog, sociálne siete a newsletter pre viac noviniek.